Začít s golfem se dá za 1.500 Kč

Myslíte si, že je golf drahý sport pro boháče? Dnes vás přesvědčím, že není. Začít s golfem je podobně cenově náročné jako začít s jinými sporty.

Co všechno potřebujete

Potřebujete pouze golfové hole a chuť si to vyzkoušet.

Golfové hole

Pro začátek nemusíte mít hned plný bag holí. Plně postačí půlset, který obsahuje nejdůležitější hole. S takovým půlsetem se dá hrát klidně až do handicapu 24. Začátečnický půlset seženete již kolem 3500,- i s bagem.

Pro začátečníky bohatě postačí i použitý set, kterých je na bazarových serverech dost. Ať už se jedná o používané sety, nebo nevhodné dárky, dají se koupit pěkné sety již za 1000 Kč. Zkuste se podívat na aktuální nabídku na aukro.cz, nebo na bazoš.cz.

Dále budete potřebovat drobné doplňky a případně rukavičku. To vás vyjde do 500 Kč.

Karta rekreačního golfisty

Pro získání karty rekreačního golfisty nemusíte skládat žádnou zkoušku z golfové etikety a golfové dovednosti. V podstatě si absolvujete 3x hodinovou lekci s trenérem ve skupině začátečníků. Dokonce se 3x dostanete na hřiště, aby jste si zahráli a získali základy pravidel golfu.  S troškou tréningu to jde skoro samo. A málokoho to nechytne – golf je prostě hlavně zábava s lidmi, se kterými chcete být.

Zelená karta

Pro získání zelené karty musíte složit zkoušku z golfové etikety a golfové dovednosti. V podstatě si napíšete test z pravidel a pak si zahrajete na 9 jamkovém hřišti, které musíte zahrát na určitý počet ran. S troškou tréningu to jde skoro samo.

Trenér

Pro začátek si najděte trenéra. Lekce s trenérem stojí od 295 korun výše, podle lokality. Trenéra potřebujete hlavně na tréning odpalů, teorii se můžete naučit sami. Trenér vám ukáže jak na odpaly a pak vás hlídá a opravuje. Bez trenéra nemá cenu začínat, protože tak akorát něco rozbijete, nebo se zraníte. S trenérem strávíte podle toho jak vám to půjde 2 a více hodin. Trénovat můžete i bez trenéra, stačí aby vám ukázal základy a jednou za čas si s ním dáte půlhodinku, kdy vás zkontroluje a případně opraví a poradí.

Trénink

Trénuje se na trénovacích plochách, které má každé hřiště. Základem je odpaliště a jamkoviště, ve větších tréningových areálech bývá i prostor na příhry na jamkoviště. Vstup na trénovací plochy je zdarma, nebo podmíněn nákupem míčků na odpaliště. Cena je od 1 koruny za míček. Koupíte si tedy třeba 100 míčků a jdete odpalovat. Když je všechny odpálíte, jdete na příhry, nebo jamkoviště a zdokonalujete se v krátké hře. Tam můžete strávit klidně celý den zadarmo. Abyste odpaly trošku ovládali, je dobré odpálit v průběhu pár měsíců  alespoň 1000 – 1.500 míčků. Za to zaplatíte na Park Golf 1.750 korun. Hole ke tréninku zde budete mít zdarma.

Nezapomínejte na krátkou hru, tedy příhry na jamkoviště a hru na jamkovišti. Dobrá krátká hra vám totiž nejednou zachrání skóre. Odpálit míček se naučíte brzy, ale přihrát si dobře k jamce, to je ta věda, na které golf stojí.

Zkouška

Zkouška se skládá pouze v  zájmu o sportovní golf. Jako rekreační hráč ji nepotřebujete. Při skládání zkoušky je potřeba zaplatit si vstup na hřiště a cenu za zkoušku. Dohromady to vychází na 1.490 korun.

Když seženete více lidí, kteří chtějí začít s golfem, dá se dostat i na skupinové slevy. To už je na individuální nabídce a dohodě. Občas lze narazit i na “hurá akce” typu “chceme aby všichni byli golfisti”, kde je poplatek sražen na pár stovek, všechno vám půjčí a udělají z vás “osvědčeného golfistu” za méně než tisícovku.

Shrnutí pro sportovní hráče

Golfový set ……………. 1000 Kč
Míčky a doplňky …..    500 Kč
Trenér …………………… 1200 Kč
Trénovací míčky ….. 1500 Kč
Zkouška ………………… 1500 Kč
Celkem ………………. 5.700 Kč

Závěr

Začít s golfem vás může vyjít pod 1.500 Kč. Možnost zakoupit tento kurz máte zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů