Vyjádření Pavla Hlouška k prodeji Park Golfu a vlivu na golfovou činnost

Vážení přátelé golfu,

dovolte mi se vyjádřit k připravovanému prodeji společnosti Park Golf do rukou nového majitele, a především vlivu tohoto rozhodnutí na golfovou činnost. 

Není veřejným tajemstvím, že aktiva společnosti Park Golf, budované po dobu více než 18 let, především ve shodné spolupráci původních zakladatelů společnosti, jsou předmětem zájmu investorů. Areál Park Golfu se těší velkému zájmu veřejnosti, má výborné jméno a postavení. S golfem zde začalo téměř 2.000 nových golfistů a jen za poslední dva roky si odzkoušelo golfový kurz Hraj golf změň život dalších 800 zájemců. Golf se stal v Hradci Králové a jeho okolí vyhledávaným koníčkem. Každým rokem navštíví tento areál více než 70 tisíc návštěvníků!

Restaurace a hotel se těší, zejména od doby jeho pronájmu, nevídanému zájmu. Park Golf se stal centrem mnoha golfových turnajů, svateb, firemních a rodinných setkání.

Jeho dalšímu rozvoji však brání dostavba části hotelu a s tím spojeného wellness. Z tohoto důvodu původním tým akcionářů hledal nového investora a v roce 2015 povolil jeho vstup. Bohužel vlivem zpoždění na straně projekce a následným rozhodnutím především nového investora se stavět nezačalo.

V průběhu dalších let se bohužel nepodařilo zapojit nového investora a jeho rodiny do dění na Park Golfu. V současné době tak není možné dokončit sen související s jeho dostavbou. Dnes jedinou možností, jak dokončit tento krásně započatý projekt golfového areálu s plným zázemím, je prodej společnosti do rukou nového investora. Každý, kdo mě zná, tak ví, že Park Golf je „jako moje další dítě“ a toto rozhodnutí pro mne osobně není vůbec lehkou záležitostí.

V současné době probíhají intenzivní jednání s potencionálními novými majiteli. Jako zakladatel, vizionář a významný akcionář Park Golfu jsem při všech jednáních nezaznamenal jedinou informaci, že by došlo k jakémukoliv omezení golfové činnosti. Tak jak to bohužel za poslední dobu bývá v naší společnosti zvykem, začaly se šířit lživé informace o tom, že golf zde zanikne a nový investor zde začne stavět rodinnou výstavbu. Každý, kdo jen trochu rozumí územnímu plánování, tak ví, že se nic takového ani v nejbližších letech nemůže uskutečnit. Změna územního plánu na golfový areál trvala před 20-ti lety právě 10 let a to se mi zdálo, že jsem to neskutečně urychlil. Dnes je vše mnohem obtížnější.

Myslím, že jednou v okolí golfu mohou vzniknout plochy pro rodinnou výstavbu a dle mého názoru by to celému území i slušelo. Všude ve světě vznikají nejkrásnější bytové projekty v okolí golfových hřišť. Přestože mám ve své osobní vizi zde být ještě dalších 35 let, tak mám obavu, že se této výstavby nedožiji. Jsme šťastni, že našim úsilím a za podpory golfistů, návštěvníků a města, je možné v této lokalitě provozovat golf s krásným zázemím, a ne jinak je tomu i v nově navrhovaném územním plánu.

Všem škarohlídům, kteří vytvářejí fámy o konci golfu v našem areálu přeji, aby začali žít šťastný život, protože ho evidentně nežijí. Šťastný člověk by přeci pomluvy nešířil, žil by šťastný život 😉❤️. 

Přeji si, aby toto krásné golfové dítě získal někdo, kdo bude pokračovat v jeho rozvoji a proto udělám vše, co bude v mých silách. Jdeme správnou cestou!

Krásný den vám všem přeje

Pavel Hloušek

Pohodovej dědek, zakladatel a vizionář Park Golfu 

Komentáře
  1. Radek Mounajjed napsal:

    Držíme palce, park golf se stal nedílnou součástí Hradce Králové a jsem rád že máme to štěstí bydlet v jeho blízkosti . Radek Mounajjed

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů