Láska na Park Golfu

Trenéři se zamilovali

Už jsme společně oslavili rok. Trenéři se shodují, že to byl rok tréninkově nejkrásnější. Přibyl jim totiž parťák, do kterého jsou stále zamilovaní jako na začátku, ne-li ještě víc. Už s ním strávili stovky hodin a pořád se ho nemůžou nabažit. Dokonce je donutil trénovat v zimě víc než kdy jindy. Kdo? No přeci oranžový krasavec. TrackMan. A proč si ho naši trenéři tak oblíbili?

Jan Smotlacha:
„Pokud budu mluvit o sobě jako o hráči, bezpochyby mi nejvíc pomáhá to, že se pořád vidím. Hodně také využívám impact location – tedy zobrazení, kde na hlavě holi zasahuji míč. Momentálně používám cvičení, kdy si zakládám za patku a snažím se trefit střed hole. Jsem rád, že ihned dostanu zpětnou vazbu, zda to dělám správně a že to, co cítím, opravdu dělám a moje pocity nejsou zkreslené. 

Z pohledu trenéra mohu říct, že dělají klienti větší a rychlejší pokroky. Jsem si mnohem jistější v tom, že svoji práci provádím správně, protože nemusím odhadovat, ale hodnoty na Trackmanu mi potvrdí, co si myslím.“

Michaela Valášková
„Ohledně zimních tréninků je to pro mě revoluce. Nikdy předtím jsem neměla tolik tréninků přes zimu a mně samotnou to baví mnohem víc. Klienti si chválí okamžitou zpětnou vazbu. Nejvíc jim pomáhá to, že se vidí na videu a zároveň si pomocí čísel potvrdí, zda opravdu začali změnu provádět. Jejich nadšení a zapálení mě fakt baví. Pro všechny strany je trénink prostě zábavnější a máme mnohem víc možností. Já sama si jsem v tréninku jistější, protože když jsem si dříve nahrávala klienty, mohly se údaje měnit podle úhlu, odkud bylo video točené a pouhým okem prostě určité věci zachytit nejdou. A co je nejlepší? Dřív se mohlo stát, že třeba klienti necítili určité věci, které jsme jim říkali a mohli mít i pochybnosti. Teď si to potvrdí díky číslům a videu, že to, co jim říkáme, je prostě tak. 

Asi jako všem mi jako hráči nejvíc pomáhá se po každém úderu vidět a přesvědčit se, zda to, co cítím, opravdu dělám. Čísla to pak potvrzují. Zároveň je pro mě hodně důležité vidět, jak určité hodnoty ovlivňují délku ran. Každý například mluví o tom, že pokud chci být delší, potřebuju zrychlit švih, což není úplně lehké. Proto se snažím být konzistentnější ve smash factoru. K tomu mi např. pomáhá včasná stabilizace před impactem, který trénuji pomocí úkroku.“

Jinými slovy, byla to láska na první pohled, která stále trvá. Zkuste oranžového krasavce i vy. Trenéři jsou tu pro vás.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů