Začít s golfem se dá za 1.500 Kč

Je golf drahý sport? Není! V článku vám vysvětlím, proč golf nepovažuji za drahý sport.

V minulém článku jsme si ukázali, že začít s golfem se dá za 1.500 Kč. Taková investice se moc neliší od jiných sportů, kde si chcete pořídit kvalitní vybavení. Samozřejmě ze začátku nebudete mít všechno top, ale to vůbec není potřeba. Začátečník bude rád, že vůbec alespoň přibližně míček poletí tam, kam chtěl. A cena hole na tom nic moc nezmění.

 

Poplatky spojené s hraním rekreačního golfu

Pokud chcete hrát na hřišti, musíte mít základní znalosti, jak se na hřišti pohybovat. Není to vůbec nic složitého. Nejsnazší cestou, jak začít hru na hřišti a znát základní pravidla je účastnit se kurzu Rekreační hráč, kde se zábavnou formou ve skupině s úplnými začátečníky golf v základech naučíte. V ceně kurzu  1.490 Kč získáte

  • 3x vstup na hřiště s trenérem, který s Vaší skupinou hřiště obejde
  • 3x hodinovou skupinovou lekci s trenérem – vstup na tréninkové plochy
  • zapůjčení kompletního vybavení
  • v každé skupině 4 – 6 začínajících golfistů

Za příplatek 300,Kč pak obdržíte na závěr kurz kartu Rekreačního golfisty, která Vás po absolvování kurzu bude opravňovat ke vstupu na některá z evropských hřišť včetně českých.

 

Řádné členství

Pro případ, že se rozhodnete hrát golf pravidelně, tak si budete přát ho hrát co nejlaciněji, tedy nebudete již chtít platit pokaždé za vstup na hřiště. Po té je výhodnější se stát řádným členem například Park Golf Clubu v Hradci Králové.

Golfové kluby  nabízí různá členství. Podle ceny pak mají různé výhody. Tady záleží čistě na klubu, jaké výhody nabízí. Pro naše účely si vybereme golfové hřiště s 9 jamkami, které nabízí roční členství za 8.970Kč. V ceně členství je i registrace u ČGF, registrace v klubu a neomezená hra na hřišti.

V České Republice se nedá hrát celoročně, i když někteří otrlí golfisté se na hřiště vydají kdykoli, dokud není sníh. Přepokládejme, že budeme hrát 6 měsíců v roce, 2x do týdne. To je nějakých 52 her za rok. Hřiště s 9 jamkami trvá odehrát kolem 2,0 hodiny, to znamená 104 hodin za rok čisté hry.

Cena jedné hodiny hry je tedy 8.970 Kč/104 = 87 korun za hodinu. To je srovnatelné, nebo dokonce levnější, než squash, tenis, volejbal a další sporty. A teď si představte, že budete chodit 3x týdně, nebo klidně 7x týdně. Dobře, to už jsem trošku přehnal 🙂

Green fee

Druhou variantou je zaplatit si členství v nějakém klubu a pak platit za každou hru na libovolném hřišti. Zde se ceny pohybují od 250 Kč do řádu tisíců. Je to tedy pro hrajícího golfistu méně výhodné.

Závěr

Golf není hra jen pro bohaté. Pokud nepotřebujete hrát na nejlepších hřištích, a nepotřebujete výbavu jako Tiger Woods, vejdete se do pár tisíc ročně. Pokud jste z většího města, jsou v jeho okolí ceny vyšší, ale zase máte větší výběr.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.